top of page

Transformacja globalnego łańcucha dostaw: historia funkcji SCW.AI


SCW.AI zapewnia producentom krytyczną wydajność, szczególnie w branżach podlegających ścisłym regulacjom.

Handel cyfrowy wzrósł o oszałamiające 50% od 2019 r. Chociaż początek pandemii przyspieszył aktywność handlu elektronicznego, adopcja stale rośnie (250 miliardów dolarów w czwartym kwartale 2021 r. do 265,9 dolarów w drugim kwartale 2022 r.). 1 Wraz ze wzrostem globalnego popytu łańcuchy dostaw stały się bardziej złożone, co powoduje, że producenci mają trudności z utrzymaniem elastyczności i przejrzystości w swoich operacjach.


Są świadomi problemu. Wielu producentów próbowało rozwiązać ten problem — wydatki na oprogramowanie do transformacji cyfrowej przekraczają 24 miliardy dolarów rocznie. 2 Niestety wiele z tych kosztownych rozwiązań, takich jak platformy OEE (ogólna efektywność sprzętu), oferuje słaby UX i jest niewystarczający do zaspokojenia konkretnych potrzeb. Kończą na półce, gdy firmy wracają do przestarzałych, ręcznych procesów w celu śledzenia krytycznych funkcji. Rezultatem jest kosztowna fragmentacja i ogromna nieefektywność (czas, wydajność, budżet, dostępność materiałów eksploatacyjnych, wykorzystanie zasobów, jakość produktów, widoczność i wykorzystanie siły roboczej). Wszystkie te kwestie negatywnie wpływają na zdolność do zaspokojenia popytu.


Chociaż kwestie te są niebezpiecznie ograniczające dla firm z większości branż, w przypadku 35 000 zakładów produkcyjnych farmaceutycznych na całym świecie brak transformacji cyfrowej również negatywnie wpływa na zgodność. Wiele z tych organizacji nie korzystało z wystarczającej pomocy istniejących platform oprogramowania, przez co nie mogły spełnić rygorystycznych wymogów dotyczących śledzenia i śledzenia nałożonych przez ustawę o bezpieczeństwie łańcucha dostaw leków (DSCSA) z 2013 r. Te przepisy federalne nakładają na firmy farmaceutyczne obowiązek przekazywania, otrzymywania i utrzymywania informacji o produktach leczniczych na receptę i ich dystrybucji na każdym etapie złożonego łańcucha dostaw. A jest to prawie niemożliwe bez zaawansowanej platformy łańcucha dostaw.

 

Założyciel-wizjoner i rozwiązanie łańcucha dostaw nowej generacji


Rozwiązanie problemu rozłączenia wymaga głębokiej wiedzy na temat palących wyzwań związanych z łańcuchem dostaw oraz sposobów, w jakie zaawansowane technologie mogą stworzyć odpowiednie i użyteczne rozwiązanie. Wchodzi dr Evren Ozkaya , założyciel i dyrektor generalny Supply Chain Wizard (SCW.AI).„Evren wysłał e-maila, który odebrałem pewnego wieczoru tuż przed wyjściem z biura” – powiedział Mark Buffington, partner zarządzający BIP Ventures. „Coś w tym e-mailu przykuło moją uwagę — zwięzły opis rynku i problemu, który rozwiązywał, wyraźna demonstracja wzrostu przychodów i, co ważniejsze, pewne wyjaśnienie, dlaczego i w jaki sposób będzie on nadal rozwijał się w szybkim tempie. Im bardziej tym bardziej mi się podobała” – kontynuował Buffington. „Najpierw Evren wyemigrował z Turcji do Stanów Zjednoczonych, aby studiować w Georgia Tech. W BIP Ventures uwielbiamy przedsiębiorców pierwszego pokolenia . Często mają oni większą jasność celu i motywacji”.


Po uzyskaniu tytułu licencjata w dziedzinie inżynierii przemysłowej i doktoratu. uzyskał tytuł licencjata w zakresie dostaw i logistyki w Georgia Tech, Evren rozpoczął pracę w firmie McKinsey & Company, gdzie był konsultantem w ramach praktyki Americas Operations & Supply Chain. Stamtąd kierował programem transformacji łańcucha dostaw oraz globalnym programem Track & Trace w Novartis, jednej z największych międzynarodowych korporacji farmaceutycznych na świecie.


„Życiorys Evrena pokazał, że miał solidne przeszkolenie i odpowiednią wiedzę na temat rozwiązań problemów w łańcuchu dostaw” – podsumował Buffington.


Instynkt był słuszny. Pełna wyzwań, empiryczna praca Evrena dała mu wgląd w specyficzne i pilne potrzeby producentów produktów farmaceutycznych w zakresie transformacji cyfrowej. Zbudował SCW.AI, aby rozwiązać problemy związane z zasobami i widocznością za pomocą sztucznej inteligencji (AI), uczenia maszynowego (ML) i Internetu rzeczy (IoT). Skalowalne, przyjazne dla użytkownika cyfrowe, fabryczne rozwiązanie SaaS wyróżnia się propozycjami wartości. Zapewnia kompleksowy wgląd w wydajność sieci i działanie fabryki. Eleganckie narzędzia zwiększające produktywność automatyzują funkcje, a narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji umożliwiają pracownikom usprawnianie i przyspieszanie działań.

 

Szeroki i znaczący wpływ na globalny łańcuch dostaw


W miarę jak producenci pracują nad fabrykami autonomicznymi, zyskują lepszą pozycję, aby wyprzedzić nawet najbardziej wymagające wymagania rynkowe i regulacyjne. A ponieważ handel globalny w coraz większym stopniu opiera się na technologiach cyfrowych, pozycja ta jest kluczem do silnej pozycji finansowej i operacyjnej. SCW.AI zdaje sobie sprawę, że szybkość, prostota i wydajność oferowana przez cyfrowe rozwiązanie fabryczne są niezbędne dla dobrego funkcjonowania każdej firmy. Jednak dla firm farmaceutycznych stojących przed wymogami DSCSA możliwość cyfryzacji operacji produkcyjnych jest jeszcze ważniejsza. Oznacza zdolność do dostarczania krytycznych zasobów z prawdziwą niezawodnością i wydajnością.


A dla zespołu SCW.AI właśnie w tym kryje się prawdziwa wartość. Wykorzystanie technologii, aby pomóc firmom w dostarczaniu potencjalnie ratujących życie leków na receptę szerszej populacji.Evren Ozkaya
Founder and CEO at SCW.AI & Supply Chain Wizard, an Inc. 5000 Company and a Gartner Cool Vendor

10 wyświetleń0 komentarzy

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page