top of page

Poza obwinianiem innych – czas jedności ponad różnicami

W tych trudnych czasach, kiedy naród izraelski stoi w obliczu poważnego kryzysu i załamania serca, naszym jedynym pragnieniem powinno być odłożenie na bok dzielących nas różnic i zjednoczenie się ponad nimi.


 

To właśnie doprowadzi nas wszystkich do lepszego stanu.

 

Sposobem na poprawę naszej sytuacji jest nasza jedność. Ostatecznie cała ludzkość musi zjednoczyć się w jeden wzajemnie połączony system, tworząc jedną zbiorową istotę.


Niektórzy wciąż wytykają palcami i spierają się, kto jest odpowiedzialny za te kłopoty i gdzie to wszystko się zaczęło. Ale prawda jest taka, wszyscy jesteśmy winni. Każdy z nas powinien przyznać, że ta katastrofa dzieje się z naszej winy i musimy powstrzymać się od obwiniania innych. Naszym indywidualnym obowiązkiem jest uznanie, że nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby wspierać jedność między nami.


Dlatego jako naród Izraela musimy zjednoczyć się we wspólnym celu.

Dyskusja o jedności może wydawać się nazbyt naciągana, gdy jest między nami tak wiele wrogości i odmiennych opinii. Jednak głęboko w środku wszyscy mamy wewnętrzne konflikty i przeciwne punkty widzenia. My skrywamy w sobie szereg sprzeczności, a mimo to wciąż musimy starać się łączyć i brać odpowiedzialność za wzmacnianie naszej jedności w imię pokoju na świecie.


W związku z tym musimy osiągnąć stan, w którym nasza jedność przekracza wszelkie ograniczenia i zakłócenia.Michael Laitman
Założyciel i prezes Bnei Baruch

33 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page