top of page

Jaka jest największa siła Izraela?

 

Naród Izraela stoi w obliczu trudnych czasów. Może to prowadzić do pozytywnych zmian, jak wspomnieli prorocy, że nadejdą trudne dni, ale w końcu zostaniemy od nich wybawieni: „Ach, bo wielki jest ten dzień, tak że nikt nie jest do niego podobny: jest to nawet czas Jakuba kłopoty, ale zostanie z nich wybawiony” (Jeremiasz 30:7).

 

Z naszych najniższych chwil możemy powstać, zjednoczyć się, stać się silni i odnieść sukces. Zdajemy sobie sprawę, że nie mamy innego wyjścia, jak tylko powstać zjednoczeni i odnieść sukces, a osiągnięcie tego wymaga dostosowania się do praw natury i uzyskania od nich wsparcia.


Jeśli zaczniemy wykorzystywać siłę naszej jedności, możemy pokonać każdą przeszkodę. Co więcej, jednocząc się ponad podziałami, powodujemy wielkie pozytywne zmiany w ludzkiej świadomości, szerząc jednoczącą tendencję na całą ludzkość.

Wielu już rozumie, że musimy naprawić nasze powiązania i uleczyć podziały między nami. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest zdobycie świadomości naszego podstawowego problemu.


Jaki jest nasz główny problem? Nie chodzi tylko o to, że popędy powodujące podziały nieustannie w nas przypływają i odpływają. Naszym głównym problemem jest raczej to, że zgadzamy się z naszymi skłonnościami, które powodują podziały, pozwalając im kierować naszymi myślami i zachowaniami, zamiast jednoczyć się ponad nimi.


Mam jednak nadzieję, że zdamy sobie sprawę, że jedność jest naszą główną bronią. To właśnie nasza jedność możemy ustanowić i rozwijać nasza jedność, którą możemy ustanowić i rozwijać ponad naszymi popędami powodującymi podziały, które są charakterystycznie duże wśród narodu Izraela, oraz nasza jedność ponad naszymi silnymi popędami powodującymi podziały, czyni naszą jedność niezwykle potężną.


Nie możemy się poddać, ponieważ jeszcze nawet nie rozpoczęliśmy naszej prawdziwej wojny, która jest skierowana przeciwko naszym wrodzonym popędom podziałów, które tkwią w każdym z nas. Nie możemy uniknąć tej wojny z powodu naszych podziałów, ponieważ nie walczymy dla siebie ani o własne przetrwanie, ale dla wyższego celu. My musimy widzieć w każdym z nas, narodzie Izraela, żołnierzy armii, która walczy o ciągłe wznoszenie się w jedności ponad nasze podziały.


Czyniąc to, dostosowujemy się do praw natury, tj. praw miłości, obdarzania i więzi, i uzyskujemy wsparcie od najwyższych, harmonizujących sił natury.

Siły miłości, obdarzania i połączenia są największymi i najpotężniejszymi siłami, jakie istnieją. Kiedy je przyjmiemy, odniesiemy zwycięstwo. Nasz sukces zależy od naszej wewnętrznej jedności ponad popędami powodującymi podziały i połączenia naszych serc.

 

Zatem jedność jest rzeczywiście

największą siłą narodu izraelskiego i

naszą najpotężniejszą bronią.

 
Michael Laitman
Założyciel i prezes Bnei Baruch

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page