top of page

Jak Izrael może utrzymać nowo odkrytą jedność po roku podziału?

Od ataku z 7 października nie wyrażamy wobec siebie nienawiści, ponieważ nasz ból jest znacznie większy. Ale nie jesteśmy daleko od tego, co było przed 7 października. W ciągu kilku dni moglibyśmy wrócić do poprzedniego stanu.
 

Należy również pamiętać, że nasze podziały trwają przez cały rok Należy również zauważyć, że utrzymujące się przez cały rok podziały osłabiły nas i wzmocniły tych, którzy chcieli nas zaatakować. Schwytany terrorysta Hamasu, który brał udział w atakach z 7 października, oświadczył, jak trwające protesty i demonstracje w Izraelu zachęcały Hamas w trakcie przygotowań do ataku.


Kiedy zewnętrzne wpływy, które wywierają nacisk na budowanie naszej jedności, oddalają się, wewnętrzne uczucie nienawiści wypływa na powierzchnię. Moglibyśmy wierzyć, że zbliżenie się w trudnych czasach pozwoli nam się rozwijać, zachowując tę bliskość. Jednakże pomysł ten jest błędny.


Musimy przejść reset i odbudować naszą jedność od zera, bez zewnętrznej presji dyktującej nasze działania ale z własnego wyboru, aby żyć we wspólnym połączeniu ze sobą, w duchu jedności, wsparcia, troski, zachęty i bliskości zamieszkującej nas. nasze relacje.


Kiedy jesteśmy w konflikcie opinii, musimy w równym stopniu szanować tych, przeciwko którym jesteśmy, uznając, że oni również mogą mieć rację i mieć własne zdanie, a ich opinie reprezentują innych ludzi i obywateli. Dlatego rzeczywiście powinniśmy zwracać uwagę na to, by okazywać sobie nawzajem więcej życzliwości.

 
Michael Laitman
Doktor filozofii, profesor ontologii i teorii poznania, jest założycielem i dyrektorem Międzynarodowej Akademii Kabały, Bnei Baruch oraz Instytutu Badań Kabały imienia J. Aszlaga (ARI – Ashlag Research Institute)

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page